zahradnické služby

Interiér Vám vyzdobí

Pokojové rostliny

Jedna z nejduležitějších věcí pro správný růst a prosperitu pokojových rostlin, je jejich přesazení do vhodných nádob, ať už se samozavlažovacím systémem, kde se nemusíte starat 14 dní o zálivku, nebo klasické květináče. Tvar, barva, styl, záleží jen a jen na přání klienta.

Samozřejmostí je přesazení rostlin do specializovaných substrátů, který je nejvhodnější pro danou rostlinu. Velice důležitou roli hraje také výživa, při přesazení zamícháme do substrátu hnojivo s dlouhodobým efektem, které rostlině zajistí přísun živin na další 3 měsíce od přesazení, na Vás je pouze zálivka. Po této době doporučujeme přihnojovat každých 14 dní.

Namísto klasického substrátu lze zvolit hydroponické pěstování. Jedná se o moderní metodu, kde rostlina je zakořeněna v mediu(nejčastěji keramzit) a výživa probíhá díky živnému roztoku, který se postupně doplňuje. U tohoto způsobu nehrozí přelití a odhnivání kořenů, který je jeden z nejčastějších faktorů odumírání rostlin.

Ať už se rozhodnete pro klasické či hydroponické pěstování, nebo jen přesazení a následnou úpravu rostlin, je tu náš zahradnický tým, který je připraven zadaný úkol od samého začátku plně a profesionálně realizovat.

 

Připravíme Vám na jarní/letní/podzimní/zimní sezónu truhlíky s letničkami, bylinkami, trvalkami, stálezelenými rostlinami podle Vašeho přání a potřeb.

Adresa

Sociální sítě

Kvetoucí zahrada

Ing. Kateřina Gazdová

Jan Drtikol